Ti je ketu: Ballina > Moda > Kreimet e Zuhair Murad janë një masterklasë aristokrate
Vjeshtë Dimër 2018/2019
Kreimet e Zuhair Murad janë një masterklasë aristokrate

Modelja e famshme Alessandra Ambrosio hapi në Paris kolekcionin Vjeshtë/Dimrit 2018/2019 të Zuhair Murad, duke shënuar herën e parë që ajo ka ecur për një kreator libanez. 37 vjeçarja ishte e para, në një veshje të zhytur në stilin Tudor, pelerinë dramatike e guximshme kombinuar me rrip të zi. Pëlhura e trashë, e zezë, ishte e qëndisur me motive ari, të kuqe dhe të bardhë me lule, duke i dhënë një ndjesi mbretërore. Pamja u kompletua me një diademë të vogël ari dhe çizme të shkurtra që përshtateshin mahnitshëm.  

 

#RevistaTEUTA

 

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në..

 

 

Revista TEUTA
Teuta Magazine

Revistë Moderne për Gruan Dhe Familjen
"Revista TEUTA"
Prishtinë, Kosovë

 

 

Të gjitha të drejtat e portalit www. revistateuta.com janë të rezervuara.
Asnjë material, nuk mund të shfrytëzohet, kopjohet, riprodhohet, publikohet në asnjë mënyrë nga ndonjë portal apo ndonjë medium tjeter pa leje të shkruar nga TEUTA.
Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. COPYRIGHT TEUTA
Kontakt: info@revistateuta.com  www.revistateuta.com
Prishtinë, Kosovë
 

Mobile Version | Desktop Version