Ti je ketu: Ballina > Aktuale > Tenori që po `trazon` botën
Tenori që po `trazon` botën

Saimir Pirgu, pa dyshim është një nga tenorët shqiptar më të famshëm në botë, artist me albumet më të shitura në muzikë. Djali i lindur më 23 shtator 1981 në qytetin e Elbasanit, gjithmonë ka qenë i rrethuar nga muzika. Ndërsa gjatë periudhës së studimeve në Itali, ishte nxënës, mik, e më pas koleg me mjeshtrin e madh, Pavarottin. E kishte njohur rastësisht, por mbas takimit të parë, ai gjithmonë ishte interesuar për zhvillimin e tij vokal, ngase besonte se Saimiri një ditë do të bëhej dikushi. Sot, ndërkaq, me një gamë të përkryer vokale dhe instinktet e një aktori, 42-vjeçari sharmant, aktualisht është një nga tenorët më të mëdhenj të kombit tonë në botë, karriera e të cilit po arrin maja të reja çdo vit, madje edhe çdo muaj që po kalon.

© REVISTA TEUTA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

#RevistaTEUTA

 

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në..

 

 

Revista TEUTA
Teuta Magazine

Revistë Moderne për Gruan Dhe Familjen
"Revista TEUTA"
Prishtinë, Kosovë

 

 

Të gjitha të drejtat e portalit www. revistateuta.com janë të rezervuara.
Asnjë material, nuk mund të shfrytëzohet, kopjohet, riprodhohet, publikohet në asnjë mënyrë nga ndonjë portal apo ndonjë medium tjeter pa leje të shkruar nga TEUTA.
Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. COPYRIGHT TEUTA
Kontakt: info@revistateuta.com  www.revistateuta.com
Prishtinë, Kosovë
 

Mobile Version | Desktop Version