Ti je ketu: Ballina > Aktuale > Mendra qetëson barkun
Shëndeti
Mendra qetëson barkun

Çaji i mendrës ndihmon tretjen, zvogëlon turbullimin, gazrat, fryrjen, ngërçet dhe qetëson barkun e trazuar. Një lugë e gjysmë gjelle mendër qitet në 2 decilitra e gjysmë ujë të vluar. Lihet për 15 minuta, kullohet dhe përdoret menjëherë. Çaji i mendrës nuk bën të pihet nëse dhembja në bark është e shoqëruar me thartirë, sepse vajrat nga kjo bimë mund ta përkeqësojnë gjendjen.

© REVISTA TEUTA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

#RevistaTEUTA

 

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në..

 

 

Revista TEUTA
Teuta Magazine

Revistë Moderne për Gruan Dhe Familjen
"Revista TEUTA"
Prishtinë, Kosovë

 

 

Të gjitha të drejtat e portalit www. revistateuta.com janë të rezervuara.
Asnjë material, nuk mund të shfrytëzohet, kopjohet, riprodhohet, publikohet në asnjë mënyrë nga ndonjë portal apo ndonjë medium tjeter pa leje të shkruar nga TEUTA.
Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. COPYRIGHT TEUTA
Kontakt: info@revistateuta.com  www.revistateuta.com
Prishtinë, Kosovë
 

Mobile Version | Desktop Version