Ti je ketu: Ballina > Aktuale > Kosovari Shkëlzen Doli, ‘dridhi’ skenën e Koresë së Jugut
Kosovari Shkëlzen Doli, ‘dridhi’ skenën e Koresë së Jugut

I famshëm për interpretimin fantastik, por njëkohësisht i veçuar për pamjen atraktive, Shkëlzen Doli, violonisti i shquar, po shkëlqen në të gjitha paraqitjet e tij në mbarë globin. Ai padyshim është shndërruar në ikonë kombëtare, frymëzues i fuqishëm, që mahnit të pranishmit, kudo që paraqitet, me pushtetin mbi mënyrën e interpretimin dhe muzikalitetin e lindur.

Violonisti virtuoz i cili shkëlqeu në koncertin e mbajtur për Festën Jubilare, në 130 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike në mes të Austrisë dhe Koresë së Jugut, në sallën Seoul Art Center, thekson:‘ Kështu është kur një popull di ta çmojë kulturën dhe artin. Në Korenë e Jugut dashamirët e vërtetë të muzikës zënë radhë edhe duke sakrifikuar një natë në çadër, për të siguruar biletë për koncertin tonë të Philharmonic Ensemble, me 13 anëtarë të Filharmonisë së Vjenës’ – ka thënë Shkëlzeni.

 

© REVISTA TEUTA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Lexuar 11394 herë.
#RevistaTEUTA

 

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në..

 

 

Revista TEUTA
Teuta Magazine

Revistë Moderne për Gruan Dhe Familjen
"Revista TEUTA"
Prishtinë, Kosovë

 

 

Të gjitha të drejtat e portalit www. revistateuta.com janë të rezervuara.
Asnjë material, nuk mund të shfrytëzohet, kopjohet, riprodhohet, publikohet në asnjë mënyrë nga ndonjë portal apo ndonjë medium tjeter pa leje të shkruar nga TEUTA.
Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. COPYRIGHT TEUTA
Kontakt: info@revistateuta.com  www.revistateuta.com
Prishtinë, Kosovë
 

Mobile Version | Desktop Version