Ti je ketu: Ballina > Aktuale >

Tre tenorët me famë botërore Ramë Lahaj, Murat Karahan dhe Marcelo Álvarez, pas koncertit të suksesshëm dhe tejet të vlerësuar të mbajtur Ankara më 9 Janar 2023, bashkuan forcat e tyre në `Koncertin e Vitit të Ri` të Orkestrës Filharmonike Limak të Turqisë, i cili u mbajt mbrëmjen e së mërkurës, në një nga sallat më të bukura operistike të Stambollit. Performanca e shkëlqyer e tenorëve, zërat dhe teknika e interpretimit, ka mahnitur botën e artit përmes kombinimit të arieve të njohura botërore, këngëve turke, e perlave shqiptare.

Gjatë viteve të fundit, tenori Ramë Lahaj, përmes talentit dhe vetëbesimit vokal të shfaqur në çdo teatër të madh operistik, përmes çdo fraze të hedhur në mënyrë elegante, është ngritur në yll të vërtetë.

© REVISTA TEUTA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Lexuar 3836 herë.
#RevistaTEUTA

 

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në..

 

 

Revista TEUTA
Teuta Magazine

Revistë Moderne për Gruan Dhe Familjen
"Revista TEUTA"
Prishtinë, Kosovë

 

 

Të gjitha të drejtat e portalit www. revistateuta.com janë të rezervuara.
Asnjë material, nuk mund të shfrytëzohet, kopjohet, riprodhohet, publikohet në asnjë mënyrë nga ndonjë portal apo ndonjë medium tjeter pa leje të shkruar nga TEUTA.
Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. COPYRIGHT TEUTA
Kontakt: info@revistateuta.com  www.revistateuta.com
Prishtinë, Kosovë
 

Mobile Version | Desktop Version