Ti je ketu: Ballina > Moda > CHANEL
Karl Lagerfeld
CHANEL

Karl Lagerfeld kishte krijuar një pyll në të cilin defiluan kreimet Chanel. Duket sikur gjethet e rëna të çdo parku në Paris ishin mbledhur në revynë ku u prezantuan veshjet e përkryera nën brendin gjigant Chanel. Rikthimi i stilit të viteve ‘70, ishte ridizajnuar nën thjerrëzën e kreatorit frymëzues dhe veshjet kishin marrë pamje ultra moderne. Koleksioni pasqyron gjendjen elegante dhe romantike të sugjeruar nga peizazhi gati i mjegullt; ngjyrat janë të ngrohta dhe të zbehura, materialet janë të trasha, të forta dhe mbrojtëse, ndërsa printimet përshkruajnë motive abstrakte në ngjyra të ndritshme. Pa dyshim, kreimet nga Karl Lagerfeld janë të shkëlqyera.

 

 

#RevistaTEUTA

 

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në..

 

 

Revista TEUTA
Teuta Magazine

Revistë Moderne për Gruan Dhe Familjen
"Revista TEUTA"
Prishtinë, Kosovë

 

 

Të gjitha të drejtat e portalit www. revistateuta.com janë të rezervuara.
Asnjë material, nuk mund të shfrytëzohet, kopjohet, riprodhohet, publikohet në asnjë mënyrë nga ndonjë portal apo ndonjë medium tjeter pa leje të shkruar nga TEUTA.
Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. COPYRIGHT TEUTA
Kontakt: info@revistateuta.com  www.revistateuta.com
Prishtinë, Kosovë
 

Mobile Version | Desktop Version