Ti je ketu: Ballina > Moda > MARTESA / Vjeshtë 2023
ZUHAIR MURAD
MARTESA / Vjeshtë 2023

Për vjeshtën e vitit 2023, koleksioni i nuseve, kreatori Zuhair Murad i dorëzohet magjisë së mitit, ku zanat përshkojnë një botë fantastike. Fustanet e nusërisë me krahët e tyre eterikë, me një furi lëvizjeje në silueta madhështore, magjepsin koleksionin, ku linjat midis imagjinatës dhe realitetit japin një pamje joshëse.

Hijeshija, eleganca dhe delikatesa mbizotërojnë në fustanet mahnitëse, ndërsa përzierja e materialeve dhe zbukurimeve të shkëlqyera kombinohen për një përfundim magjepsës. Finesa e fustaneve është e zhytur në një mikado që mbështjell trupin në një përqafim sensual, me lule të prera imët, të mbuluara me silueta dantelle me rruaza që përmbajnë petale elegante.

 

© REVISTA TEUTA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

#RevistaTEUTA

 

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në..

 

 

Revista TEUTA
Teuta Magazine

Revistë Moderne për Gruan Dhe Familjen
"Revista TEUTA"
Prishtinë, Kosovë

 

 

Të gjitha të drejtat e portalit www. revistateuta.com janë të rezervuara.
Asnjë material, nuk mund të shfrytëzohet, kopjohet, riprodhohet, publikohet në asnjë mënyrë nga ndonjë portal apo ndonjë medium tjeter pa leje të shkruar nga TEUTA.
Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. COPYRIGHT TEUTA
Kontakt: info@revistateuta.com  www.revistateuta.com
Prishtinë, Kosovë
 

Mobile Version | Desktop Version