Ti je ketu: Ballina > Aktuale > Veshje të frymëzuara nga oqeani
Fashion: ZUHAIR MURAD
Veshje të frymëzuara nga oqeani

Fryma krijuese e kreatorit Zuhair Murad vjen nga thellësia e oqeanit. Një gamë e pasur me elegancë organike, e rafinuar dhe shumë moderne. Ky koleksion ka frymë të viteve `80 të shekullit XX. Koleksioni prej 59 veshjeve voluminoze përfshin fustane me qëndisje, figura të hijeshuara me zbukurime ujore, materiale nga mëndafshi i sofistikuar. Paleta e ngjyrave të koleksionit dramatik paraqiti të gjitha nuancat e mundshme të së kaltrës. Gjithashtu u paraqitën veshje me tone të tjera, të frymëzuara nga oqeani, duke përfshirë ngjyrën e trëndafiltë, vjollcë dhe argjendin vezullues. Modelet, me pamjen e tyre magjepsëse, me të vërtetë dukeshin si sirena. Në prapaskenë, stilistët e flokëve krijuan një stil të flokëve të lagësht dhe të shkëlqyeshëm, që modelet të duken sikur sapo kanë dalë nga deti.


 

#RevistaTEUTA

 

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në..

 

 

Revista TEUTA
Teuta Magazine

Revistë Moderne për Gruan Dhe Familjen
"Revista TEUTA"
Prishtinë, Kosovë

 

 

Të gjitha të drejtat e portalit www. revistateuta.com janë të rezervuara.
Asnjë material, nuk mund të shfrytëzohet, kopjohet, riprodhohet, publikohet në asnjë mënyrë nga ndonjë portal apo ndonjë medium tjeter pa leje të shkruar nga TEUTA.
Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. COPYRIGHT TEUTA
Kontakt: info@revistateuta.com  www.revistateuta.com
Prishtinë, Kosovë
 

Mobile Version | Desktop Version